Бразилски нападател се очаква да се присъедини към „Черно море“ на лагера в Банско.

„Черно море“ стартира контролите с победа над „Черноморец“/ Снимки

„Черно море“ стартира контролите от лятната подготовка с победа.

• Илиан Илиев чака бразилски нападател на лагера в Банско

• „Черно море“ стартира контролите с победа над „Черноморец“/ Снимки

• Катрин Панкол отново ни среща със своите muchachas в „Три целувки“

esen2017Добро представяне записаха отборите на „Черно море“ през есенния полусезон

в Елитните юношески групи до 15, 17 и 19 години. Най-силно се представи старшата възраст (U-19), водени от Николай Кънчев. „Моряците“ ще зимуват на трето място в класирането с актив от 33 точки. Втори, със същия точков актив, е ЦСКА, а лидер с 34 е „Лудогорец“. Варненци записаха седем поредни победи и два кръга преди края на есенния полусезон водеха класирането в шампионата. Загубата в 14-ия кръг от „Нефтохимик“ във Варна коства на „Черно море“ първото място на полусезона. В последния си мач варненци победиха тима на „Ботев“ Враца като гост с 5:1. Равносметката за есенния полусезон е 11 победи и четири загуби, с голова разлика 37:13.
През този сезон старшата възраст на „Черно море“ достигна до 1/2-финал на турнира за Купата на БФС. На 1/8-финалите „моряците“ отстраниха тима на „Левски-Раковски“ с 5:1, а на 1/4-финалите се справиха по категоричен начин с „Монтана“ с общ резултат в двата мача 10:1.

„Черно море“ завърши в Елитната юношеска група до 17 години на четвърта позиция. През по-голямата част от първия полусезон воденият от Мартин Христов тим на „моряците“ страдаше от кадрови проблеми. В мачовете, в които варненци се събираха в пълен състав, съперниците нямаха шанс за победа. Мачът с „Марек“ в Дупница се оказа ахилесовата пета в състава на „Черно море“. В тази среща отборът даде три „жертви“. Трима от основните футболисти на тима се контузиха трайно и не успяха да вземат участие в оставащите срещи в шампионата. Двама от основните футболисти на този набор - Иван Дичевски и Мартин Минчев, от близо година тренират с представителния отбор и взеха участие в много малко срещи за своя набор в първенството. Това определено повлия на представянето на „Черно море“ в есенния полусезон. Така „моряците“ записаха 29 точки от 15 мача (9 победи, две равенства и четири загуби, с голова разлика 31:21).

15-годишните „моряци“ ще зимуват на второ място в Елитната група - Североизточна зона. Възпитаниците на Иван Николов завършиха 2017 г. с уникален резултат - 1:20. В последния си мач за годината „Черно море“ размаза като гост тима на „Черноморец“ Балчик. Равносметката е седем победи, две равенства и две загуби, с голова разлика 57:11.

Талантите на „Черно море“, родени 2002 г., ще зимуват на трета позиция в класирането на регионалното първенство с актив от 33 точки. В последния си мач за годината „моряците“, водени от Тодор Каменов, се наложиха над лидера в класирането „Лудогорец“ с 5:1. Разградчани ще зимуват първи с три точки пред варненци. Втори е „Добруджа“ със същия точков актив, но с по-лоша голова разлика.
Този набор на „Черно море“ се класира и за 1/2-финалите на турнира за Купата на БФС. „Моряците“ записаха победа с 1:0 срещу „Дунав“ Русе в баража за 1/8-финалите. След това, с общ резултат 4:1, отстраниха „Черноморец“ (Бургас), а на 1/4-финалите се справиха с „Пирин“ Благоевград след два успеха - 2:0 и 3:0.

Възпитаниците на Станислав Стоянов от набор 2004 завършиха полусезона при една година по-големите на четвърта позиция. През първия полусезон „моряците“ записаха 10 победи, един равен и две загуби, с голова разлика - 52:9, съобщават от клуба.

Наборите 2005 и 2006 финишираха есенния полусезон в шампионата за родени след 2005 г. съответно на трето и четвърто място. Възпитаниците на Георги Попов записаха 11 победи, един равен и две загуби, с голова разлика 73:9. Една година по-малките таланти на Калоян Георгиев пък са с 10 успеха, един равен и три загуби, с голова разлика 54:10.

Останалите три набора на „Черно море“ - 2007, 2008 и 2009, играят на турнирен прицип, съответно футбол 9, футбол 7 и футбол 5. „Моряците“, родени 2007 г. и водени от Тодор Марев, които играят при една година по-големите, ще зимуват на шесто място с две победи, един равен и 4 загуби. Родените през 2008 г. с треньор Страхил Байчев са четвърти в потока за една година по-големи (пет победи и две загуби, г. р. 30:15).
Най-малките „моряци“ - набор 2009, играят с два отбора във футбол 5. Първият отбор е лидер в класирането с пълен актив - 18 точки, а вторият - на трето място с 9 точки от 6 мача (три победи и три загуби).