Волен Чинков ще ръководи първия мач на „Черно море“ за новия сезон

Волен Чинков ще ръководи първия мач на „Черно море“ за новия сезон.

Изабел Далхаузи се завръща в „За благодарността като изгубено умение“

Чаровно любопитната Изабел Далхаузи се завръща заедно с неповторимата, уютна

Двама „моряци“ пропускат мача с „Ботев“ Враца, един под въпрос

Отборът на „Черно море“ продължава подготовката си за първия мач от новия сезон в

Професионалните пакостници Майлс и Найлс отново са тук!

Положението се влошава във втората книга за популярните пакостници Майлс и Найлс!

„Жената на тридесет години“ - роман за силата на женския избор

След „Величие и падение на куртизанките“ издателство „Апостроф“ публикува още един

• Волен Чинков ще ръководи първия мач на „Черно море“ за новия сезон

• Изабел Далхаузи се завръща в „За благодарността като изгубено умение“

• Двама „моряци“ пропускат мача с „Ботев“ Враца, един под въпрос

• Професионалните пакостници Майлс и Найлс отново са тук!

• „Жената на тридесет години“ - роман за силата на женския избор

4more kontrola„Черно море“ записа още една победа в контролите си, този път над „Гандзасар“ Капан.

„Моряците“ се наложиха с 2:1 над съперниците си от Армения. Варненци започнаха по-добре срещата и още в третата минута създаде първата опасност пред вратата на арменския тим. Валентин Йосков получи топката в половината на съперника, подаде към Лъчезар Йорданов, който намери връхлитащия отдясно на скорост Дани Кики. Опитният футболист преодоля защитник и стреля по диагонала, но стражът на гостите спаси.
В 12-ата минута „моряците“ изпуснаха 100-процентова възможност за гол. Кононго проби отляво, нахлу в наказателното поле и подаде към Йосков, който от границата на малкия пеналт стреля, но стражът на арменския отбор показа невероятен рефлекс и спаси.

Гостите имаха две положения от статични ситуации, но не намериха очертанията на вратата.
„Черно море“ поведе в резултата в 27-ата минута. Тогава Благой Макенджиев с дълъг пас намери Мехди Фенуш в половината на гостите. Той върна топката към дъгата на наказателното поле, където Патрик Андраде с удар от движение се разписа.

В 32-рата минута арменците създадоха добра възможност пред вратата на Макенджиев. След центриране от фаул последва меле и изстрел към вратата, но Пламен Димов застана на пътя на топката, която влизаше в мрежата. В 45-ата минута Георги Илиев стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на съперника изби. Топката попадна в Лъчезар Йорданов, който стреля в тялото на вратаря, кълбото отново се върна в младия талант на „моряците“, който от втория опит реализира втори гол за „Черно море“.

Изцяло нов състав пусна Илиан Илиев в началото на второто полувреме. На терена влизат Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Ивайло Марков, Георги Божилов, Мирослав Енчев, Мартин Минчев, Жоржиньо, Петър Витанов, Аристот, Емил Янчев.
„Гандзасар“ успя да намали резултата в 56-ата минута. След неразбирателство между Мирослав Енчев и вратаря Иван Дюлгеров футболист на гостите на празна врата се разписа.

В 63-ата минута Божилов изведе в коридор Жоржиньо, който пусна топката покрай вратаря, но тя премина близо до страничната греда. Малко след това много добра комбинация между Жоржиньо и Мартин Минчев, след която младият талант на „Черно море“ се озова сам срещу вратаря на „Гандзасар“. Точно преди да нанесе удар обаче топката му отскочи и излезе в аут.
В 75-ата минута Аристот стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря на арменския тим. Две минути по-късно Иван Дюлгеров направи добро спасяване. След центриране от корнер играч на гостите стреля с глава от много близо, но младият вратар показа добър рефлекс и спаси.
Малко преди последния съдийски сигнал Мирослав Енчев вкара гол, който обаче не беше зачетен заради засада.

„Черно море“ - първо полувреме: Благой Макенджиев, Лъчезар Йорданов, Георги Илиев, Илиас Хасани, Дани Кики, Мехди Фенуш, Кононго, Валентин Йосков, Патрик Андраде, Пламен Димов, Виктор Попов

„Черно море“ - второ полувреме: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Ивайло Марков, Георги Божилов, Мирослав Енчев, Мартин Минчев, Жоржиньо, Петър Витанов, Аристот Н`Донгала, Емил Янчев